سپتامبر 19, 2021

رهام چت

چت آنلاین

چت روم فارسی خرید و فروش

تاریخچه چت روم فارسی های گفتگو
توسط ایمان دیویسبه روز شده در 10 فوریه 2017
هر روز ، مردم از سراسر جهان از چت روم فارسیهای گفتگو استفاده می کنند. چت روم فارسی های گفتگو از چیزهای نبوغ رایانه به یک سکوی کاربر پسند برای افراد در هر سنی تبدیل شده اند. استفاده از چت روم فارسیهای گفتگو از بازی و مکالمه ساده تا برنامه های کاربردی مورد استفاده در آموزش ، تجارت ، پزشکی و خدمات به مشتری گسترش یافته است. کلوپ ها ، سازمان ها و گروه های حمایتی از چت روم فارسی های گپ خصوصی برای برگزاری جلسات استفاده می کنند و توابع کمک مفصل به افراد کم تجربه و کم تجربه کمک می کند تا از چنین برنامه هایی با سهولت استفاده کنند.

سرورهای MUD
در سال 1978 ، دانشجویی در دانشگاه اسکس انگلیس به نام روی Trubshaw یک برنامه رایانه ای ایجاد کرد که به افراد امکان می داد از یک رایانه مبتنی بر خیال از رایانه های خانگی خود بپیوندند. این برنامه با ادای احترام به سیستم بازی مبتنی بر تاس موسوم به Dungeons and Dragons ، MUD یا Multi-User Dungeon نامیده شد. اولین MUD Trubshaw به آرامی در خارج از شبکه دوستان و آشنایان خود پخش شد و به دیگران الهام بخش برای ایجاد نسخه های خاص خود از این برنامه است. تا سال 1994 ، بیش از 400 MUD در اینترنت وجود داشت ، و مباحث آنها از بازی گرفته تا مکالمه عمومی تا MUD هایی که توسط گروه ها و انجمن ها تشکیل شده بودند تا درمورد منافع مشترک گسترش یابد. MUD ها عمدتاً به افرادی که با رایانه متعهد بودند منتقل شدند و به عنوان اولین چت روم فارسی های گفتگوی آنلاین خدمت می کردند.

گپ IRC
در آگوست 1988 ، Jarkko Oikarinen ضمن کار برای دانشگاه اوولو در فنلاند ، رله چت اینترنت (IRC) ایجاد کرد. منظور از طراحی اصلی برای پشتیبانی از توابع بولتن بود که به افراد امکان می داد نرم افزار ، اخبار و سایر موضوعات را بصورت آنلاین بحث کنند. سکوی اصلی چت چت روم فارسی IRC تنها دارای یک سرور و یک شبکه است. کاربران از جنبه های اجتماعی گپ IRC لذت می بردند و از آن برای به اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می کردند. در طول کودتای اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ، بسیاری از جهان با اضطراب به دنبال اطلاعات از اتحاد جماهیر شوروی بودند ، جایی که رسانه ها گزارش آن را ممنوع اعلام کردند. گزارشهای گپ IRC تنها منبع خبری خارج از کشور شد و این کلمه را در مورد IRC پخش کرد. از آن زمان ، IRC به چندین هزار شبکه افزایش یافته است. افراد می توانند بصورت آنلاین با نام کاربری IRC ثبت نام کنند که به آنها امکان می دهد تعداد زیادی از چت روم فارسی های گپ را در موضوعات مختلفی بازدید کنند.