اکتبر 4, 2022

رهام چت

چت آنلاین

وب 3.0 و قدرت از وب معنایی

[ad_1]

وب 3.0 توصیف تکامل بعدی شبکه جهانی وب است. اصطلاح “وب 3.0” بوده است شناور در اطراف برای مدتی در حال حاضر, اما آن چه دقیقا چیست ؟ تعریف درست از وب 3.0 بوده و معلوم نیست تا به حال پس از آن ایجاد شده است. هنگامی که در تلاش برای دریافت نگه دارید از این مفهوم مهم است که به نگه داشتن در ذهن است که وب 3.0 است و نه یک شعار نیست و به وضوح تعریف هر چیزی.

این وب معنایی

اصطلاح وب 3.0 است که اغلب ذکر شده با هم با “وب معنایی”. برخی از مردم با مراجعه به وب معنایی به عنوان یک مساوی به وب 3.0 دیگران در نظر بگیرید که وب معنایی بخشی از وب 3.0. چه “وب معنایی” چیست ،

یک مثال هوشمندانه در تلاش برای ایجاد حس از وب معنایی ساخته شده توسط پیتر Berkel. نگاهی به کلمات پاریس هیلتون; است که وجود دارد در واقع هر کسی که به فکر هتل هیلتون در پاریس ؟ معنای (معناشناسی) از این دو واژه را می توان در راه های متعدد.

به منظور درک معانی در وب سایت ما نیز نیاز به نگاه در نحو. اگر ما با استفاده از جمله “مایک عاشق کیت” به نحو اشاره به ترکیب و ساختار جمله. معانی نشان می دهد که مایک واقعا دوست دارد با کیت. اگر ما تغییر “را دوست دارد” به یک نماد قلب به نحو تغییر خواهد کرد اما این معانی همان خواهد ماند.

در این مثال از پاریس هیلتون ما دیدن معکوس وضعیت که در آن وجود دارد چند معناشناسی اما تنها یک نحو.

در ارتباط بین کامپیوترها در شبکه به نحو نقش مهمی دارد. هنگامی که شما درخواست یک وب سایت به نمایش در مرورگر خود را, شما در واقع انجام یک درخواست به وب سرور. این سرور به نظر می رسد تا درخواست خود را برمی گرداند و این در فرمت HTML. مرورگر خود را می خواند HTML نحو و ترجمه این کار را به یک صفحه طراحی شده. معنی آنچه را در این صفحه خواهد ماند ناشناخته به کامپیوتر.

همان چیزی که اتفاق می افتد هنگامی که ما در جستجوی اطلاعات در اینترنت است. یک موتور جستجو و جستجو از طریق میلیاردها صفحات برای پیدا کردن کلمات کلیدی که شما درخواست شده است. سپس آن را به شما نشان می دهد یک لیست از صفحات که شامل کلمات کلیدی شما به دنبال. این موتور جستجو می داند که کلمات کلیدی را در این صفحه به صفحات ناشناخته باقی مانده است. این می تواند نسبت به یادگیری طوطی یک زن و شوهر از کلمات که آن را تکرار بدون دانستن معنای واقعی کلمه است.

با استفاده از این قیاس فعلی وب سایت را می توان به عنوان یک “وب اسناد و مدارک”. این اسناد همگی مرتبط به یکدیگر در یک راه یا دیگری اما برای برنامه های کاربردی وب محتوای این اسناد تعریف نشده است. محتوای این چیزی است که مورد علاقه ما است. این اسناد در مورد مردم, تاریخچه شرکت, کشورهای, و غیره. در حال حاضر ما در حال صحبت کردن در مورد اسناد دیگر, اما در مورد “اشخاص” که در داخل از این اسناد. هدف از این وب معنایی این است که اجازه دهید کامپیوتر را درک اشخاص در این اسناد و مدارک.

بنابراین وب معنایی به معنی به اشخاص در صفحات وب و روابط بین آن دسته از اشخاص. در مقایسه با وب سایت فعلی این امر می تواند یک وب سایت از اشخاص.

مزایای وب معنایی

بنابراین در حال حاضر ما به یک درک بهتر از وب معنایی چگونه می تواند ما را در بهره مندی از این ؟ نگاهی به عنوان مثال از پاریس هیلتون. اگر یک موتور جستجو خواهد درک کند که من در تلاش برای پیدا کردن یک هتل هیلتون در پاریس تمام نتایج در مورد افراد مشهور, پاریس هیلتون می تواند حذف شود. این ما به ارمغان می آورد تا بهتر و دقیق تر و سریع تر نتایج. این است که هنوز ساده و اساسی ، گام بعدی خواهد بود یک برنامه کاربردی است که می داند هیلتون هتل در پاریس است که می تواند به من ارائه خدمات بیشتر. اگر شما در حال جستجو برای یک هتل هیلتون در پاریس یک هتل هیلتون می تواند در بر داشت در حالی که یک پرواز به پاریس می تواند رزرو همراه با یک رستوران برای غذا خوردن در. این باعث می شود نتایج درخواست شما خیلی با ارزش تر.

شاید این برای تلفن های موبایل بسیار آشنا; هنگامی که شما کتاب پرواز شما خواسته می شود اگر شما می خواهید یک ماشین کرایه نیز هست. این سوال این بوده است متوجه شد از طریق همکاری های متعدد برنامه های کاربردی وب. در وب معنایی هیچ ارتباط و یا موافقت نامه باید پس از تمام اطلاعات جهانی در دسترس است.

این وب معنایی را بزرگ مقیاس در دسترس بودن اطلاعات. تقریبا دو وجود دارد روش های مختلف است که منجر به یک وب معنایی: از پایین به بالا و از بالا به پایین روش.

این روش پایین به بالا به معنی اضافه کردن اطلاعات به تمام اسناد و مدارک موجود در اینترنت و ساخت آنها قابل فهم برای برنامه های کاربردی وب. این ‘اطلاعات’ توصیف اشخاص در یک صفحه وب و تمام روابط خود را. این می تواند انجام شود از طریق RDF یا Microformats.

حامیان رویکرد بالا به پایین در نظر گرفتن پایین به بالا روش بسیار غیر عملی. آنها باور نمی کند و به طور کامل و مشروح اینترنت. رویکرد بالا به پایین پشتیبانی از توسعه برنامه های کاربردی که قادر به درک بهتری از داده ها در اسناد و مدارک. فکر می کنم از پیگیری به معنای اشخاص خارج از متن از یک صفحه اما عمدتا برنامه های کاربردی است که می تواند درک طبیعی/منطقی زبان است. Hakia (hakia.com) و (powerset.com) در موتورهای جستجو است که آیا تلاش در درک زبان انگلیسی در راه انسان آن را درک کنند.

هر چه روش استفاده می شود وب خواهد بود بیشتر معنی دار و با ارزش تر. همه اشخاص را جمع آوری ابری از ویژگی ها و روابط. یک خطر خواهد بود که اطلاعات بیش از حد. در حالت ایده آل ما فقط می خواهید برای جذب اطلاعات است که باعث افزایش علاقه ما. نیاز به ‘شخصا متناسب با اطلاعات’ را حفظ خواهد کرد گرفتن مهم تر است.

تنظیمات شخصی

تنظیمات شخصی را می توان در سمت چپ تحت کنترل کاربر. این APML (توجه مشخصات زبان نشانه گذاری) کارگروه کار کرده است نسبت به این مفهوم است. مشخصات خود را در APML دیده می شود به عنوان یک فایل با تنظیمات شخصی خود را. برنامه های کاربردی وب در حال قادر به خواندن این فایل که نتایج خود را در اطلاعات فیلتر شده به مورد علاقه خود را.

حتی یک مقدار بزرگتر از مشخصات اطلاعات خواهد شد در خارج از کاربران را کنترل کنید. در این لحظه سازمان هایی مانند گوگل و آمازون و یاهو ثبت نام کلیک رفتار بازدید کنندگان خود را. در وب معنایی این اطلاعات را تبدیل به راه غنی تر است. خیلی بیشتر شناخته شده است در مورد افرادی که بازدید از وب سایت خود را. بعد از آن وب سایت است که فراگیر تر شدن. ما در تماس با اینترنت تمام وقت و انجام خواهد شد تا بیشتر و بیشتر; ما را در مرورگر تلفن همراه ما, ما, ماشین, صفحه اصلی دستگاه ، برنامه های کاربردی وب خواهد بود قادر به ثبت اطلاعات در همه جا. پروفیل ساخته خواهد شد کامل با اطلاعات در مورد خودتان شما را بدون توجه به آن.

در این رابطه جدید بین وب سایت و کاربران آن بازاریابان را مجبور به لغزش به شخص دیگری گفتگو’. برندها باید مربوط به کاربر را از وضعیت تنظیم و خواسته. هنگامی که وب معنایی متوجه است و موفق آن ایجاد خواهد شد یک بار بزرگ از تبادل اطلاعات بين سازمان ها و افراد تولید یک سطح جدید از findability و به اشتراک گذاری دانش.

[ad_2]