اکتبر 27, 2021

رهام چت

چت آنلاین

قالیشویی تهران

قالیشویی تهران

قالیشویی تهران

اشخاص حیاتی اهداف گوناگون رغبت دارا‌هستند از سرویس ها قالیشویی ملکه بهره مند شوند. در گذشته قالیشویی صرفا به جهت شست و شوی فرش ها مورد استعمال قرار می گرفت اما امروزه قالیشویی به جهت پرز گیری و شست و شوی فرش، شستن موکت، لکه گیری، رفع پارگی، از میان بردن محل سوختگی، شیرازه دوزی، خشک شویی پرده، مبلمان و … استفاده می شود. هنوز نیز بخش اعظمی از قالیشویی ها همگی خدمات شست و رفت و ترمیم را به شکل یک جا و اهمیت هم ارائه نمی کنند. قالیشویی شعبه جنت آباد از قالیشویی های فوق مجهز ملکه در حوزه‌ جنت آباد بوده که همگی سرویس ها مربوط به گلیم، جاجیم، موکت، پتو، مبلمان و … را به صورت یک جا و هم زمان انجام می دهد. وجود این خدمات، قالیشویی ملکه را در ناحیه جنت آباد محبوب کرده و با زیادی در گزینش آن دارد. تعمیرات بخش مهمی از سرویس ها قالیشویی ملکه هستند. ترمیم و نوسازی را قبل از شست و شو آیتم اعتنا قرار دهید. قبل از اینکه به شست و شوی فرش مبادرت کنید، از سالم بودن تار و پود آن مطمئن شوید. در صورت بروز هر گونه پارگی، پوسیدگی، سوختگی و … ابتدا آن را برطرف و ترمیم نمایید. آن گاه روند شست و شوی فرش را از سر بگیرید.

چگونه فرش را درخشنده کنیم؟

– یک نکته کلی در گزینه این موضوع وجود دارااست و آن نیز این میباشد که هر چه بیشتر از فرش‌ها حفظ کنید، نوتر می‌مانند و درخشش آنان به مدت طولانی‌تری مراقبت می‌شود. بدین ترتیب دکمه موفقیت در همین راه، حفظ از فرش است. ولی توصیه ما این است که دست کم یک توشه در سال برای شستشوی فرش از خدمات قالیشویی‌ ها استفاده نمایید و یک توشه هم خودتان در منزل اهمیت استفاده از شامپو فرش آنان را تمیز کنید.

 از یک روکش اضافی استفاده کنید

 بر روی قسمت‌های پرتردد فرش، روفرشی بیاندازید تا فرش‌تان  پا نخورد. اگر برایتان امکان‌پذیر است، صحیح در قسمت محل ورود منزل یک پادری نسبتا پهناور پهن کنید تا آلودگی‌ها و رطوبت پا قبل از ورود به خانه گرفته شود.

 زیاد از جاروبرقی به کارگیری کنید

 دستکم هفته‌ای دو بار بر روی فرش‌ها را جاروبرقی بکشید. ذرات گرد و غبار به حدی ریز هستند که مهم دیده غیرمسلح چشم نمی‌شوند. بدین ترتیب ممکن می باشد سوای این که اطلاع داشته باشید، لابه‌لای الیاف فرش‌تان لبریز از گرد و خاک باشد. به جهت همین که همین ذرات نتوانند عمیقا به فرش نفوذ کنند لازم میباشد که حداقل هفته‌ای دو توشه جاروبرقی بکشید. ما در قالیشویی ملکه قبل از شستشوی فرش از جاروبرقی‌ها صنعتی پهناور به جهت خارج کردن گرد و خاک به کار گیری می‌کنیم. صحیح است که خرید کردن همین دستگاه و به کار گیری از آن در خانه کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد؛ ولی آویزان کردن فرش و ضربه زدن به آن، همان عمل را انجام می دهد و به خارج کردن گرد و خاک از تار و پود فرش یاری می‌کند. کیسه و فیلتر جاروبرقی را مرتبا ردوبدل کنید مالامال شدن کیسه یا این که کثیف شدن فیلتر جاروبرقی موجب میشود که قدرت مکش دستگاه تحت بیاید. در ضمن چنانچه کیسه زیاد پر شود، حتی ممکن است گرد و خاک داخل آن هنگام جارو کشیدن به فرش منتقل شود. بدین ترتیب حواستان به کیسه و فیلترهای جاروبرقی باشد.

قبل از جارو، بر روی فرش جوش شیرین بریزید

یکی از ترفندهای خانگی اما معمولی برای از در بین بردن بوی بد فرش، استعمال از جوش شیرین است. جوش شیرین بوی مهربانی به فرش می‌دهد و درخشش آن را بسیار می‌کند. بدین ترتیب تعدادی ساعت قبل از این که فرش‌ها را جاروبرقی بکشید، کمی جوش شیرین بر روی مرحله آن بپاشید. فقط توجه نمایید که در همین فاصله زمانی نباید بر روی فرش راه و روش بروید. به خصوص چنانچه پاهای‌تان مرطوب است.

لکه‌ها را به شتاب پاک کنید

درخشش فرش به شدت اهمیت میزان لکه‌های بر روی آن ارتباط دارد. به این ترتیب هرچه لکه‌های سابق بر روی آن بخش اعظم باشد، درخشش فرش نیز کمتر می‌شود. پس به محض تولید لکه، یا مهم قالیشویی تماس بگیرید یا این که اهمیت به کار گیری از روش‌های خانگی آن را تمیز کنید. هر چه میزان قدمت لکه‌ها بخش اعظم شود، تمیز کردن‌شان نیز سخت‌تر می‌شود. اگر در حالا حاضر لکه دیرین و سرسختی روی فرش دارید قطعا تمیز نمودن آن را به متخصصین قالیشویی بسپارید. چرا که در قالیشویی‌ها به جهت از میان بردن هر جور لکه‌ای از یک ماده شوینده خاص و یک روش متعدد به کارگیری می‌شود. حساس رعایت همین چند نکته بی آلایش می‌توانید درخشش فرش را عمده کنید و از مهمانان و اعضای خانواده در فضای تمیزتر و خوشبوتری پذیرایی کنید.