نوامبر 30, 2022

رهام چت

چت آنلاین

شیشه خو چیست و مزایای آن چیست؟

شاید قبلاً درباره شیشه خوشنویی شنیده باشید ، آن را به عنوان یک ویژگی تبلیغی در مشخصات ابزار یا به صورت محافظ صفحه نمایش برای دستگاه های تلفن همراه دیده اید. اما دقیقاً چیست؟ چه چیزی باعث تفاوت آن با محافظ صفحه نمایش شیشه ای یا پلاستیک استاندارد می شود؟ از همه مهمتر ، چه چیزی شیشه خو را به عنوان مصرف کننده به شما پیشنهاد می دهد و ارزش پول دارد؟

تفاوت اصلی بین شیشه استاندارد و شیشه خو – در نحوه ساخت آنها است. شیشه خو با حرارت دادن و سپس به سرعت خنک کننده مواد ایجاد می شود – و در نتیجه ساختار متفاوتی پیدا می کند.

بنابراین این برای شما ، مصرف کننده چه معنی دارد؟

یکی از اصلی ترین ویژگی های شیشه خو ، این است که آن را متفاوت از شیشه استاندارد می شکند. در حالی که به طور معمول ، شیشه به قطعات بزرگ ناهموار شکسته می شود ، شیشه های کوچک را به قطعات کوچک و حتی خرد تبدیل می کند. این امر از خطر لبه های تیز خلاص می شود و در صورت بروز اتفاقی ، گزینه ای بسیار ایمن تر می شود – به همین دلیل ، غالباً به عنوان “شیشه ایمنی” گفته می شود.

از کجا معمولاً شیشه مورد استفاده قرار می گیرد؟
با توجه به مزایای ایمنی و مقاومت در برابر گرما (ناشی از فرآیند تولید) ، از شیشه خو در اجاق ها ، دستگاه های قهوه ، صفحه نمایش رایانه ، پنجره ها ، درهای دوش و… استفاده می شود. با این حال ، ما بیشتر علاقه مند به کاربرد آن در محافظ صفحه نمایش برای تلفن های همراه و سایر دستگاه ها هستیم.

منظور از شیشه خو برای تلفن شما (و سایر وسایل) چیست؟
محافظ های شیشه ای موقت لوازم جانبی رایج برای دستگاه های تلفن همراه هستند و از نظر ظاهری کاملاً شبیه پوشش های پلاستیکی هستند. با این حال ، تفاوتهای اساسی کاملاً وجود دارد:

با تشکر از مقاومت در برابر حرارت فوق الذکر ، شیشه خو باعث می شود که گوشی شما در اثر درجه حرارت بالاتر آسیب نبیند.
در مقایسه با روکش های استاندارد شیشه ای و پلاستیک تلفن شیشه ای خراشیده و آسیب دیده به راحتی خراشیده و آسیب دیده است
شیشه خو پنج برابر ضخیم تر از محافظ صفحه نمایش پلاستیکی است و بنابراین محافظت بهتری در برابر شوک ایجاد می کند
محافظ های شیشه ای معتدل صاف و شفاف تر هستند و بنابراین به ظاهر و احساس صفحه اصلی تلفن شما نزدیکتر هستند
به دلیل مزایای ذکر شده ، محافظ شیشه ای با برچسب قیمت بالاتری به بازار عرضه می شوند

آیا همه ارزشش را دارد؟
به لطف گرما ، مقاومت در برابر ضربه و خراش ، محافظ صفحه نمایش شیشه ای ، راهی مطمئن برای ایمن نگه داشتن صفحه گوشی شما است. اگر قبلاً تلفن خود را رها کرده اید و صفحه نمایش خود را خراب کرده اید ، ممکن است ناخوشایند و یک قیمت سنگین را به خاطر بیاورید که به این وضعیت متصل شده است. اگر از طرفداران دستگاه های دارای صفحه نمایش بزرگتر هستید ، ممکن است برای محافظت بیشتر از سرمایه چند دلار اضافی سرمایه گذاری کنید.

منبع : شیشه سکوریت