اکتبر 26, 2021

رهام چت

چت آنلاین

رویه آیت الله رئیسی در مبارزه با فساد الگوی مسؤولان باشد

[ad_1]

حجت الاسلام محمدمهدی نادری، عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره)، در گفت وگو با سرویس سیاسی خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به اهمیت و ضرورت حراست از بیت المال و اموال عمومی در اسلام گفت: در دین مبین اسلام اگر فردی حق و حقوق یک نفر را به ناحق تصرف کند، عقوبت هایی در نظر گرفته شده، از این رو دسترسی و استفاده شخصی از اموالی که متعلق به عموم مسلمین بوده، مجازات های شدیدتری ترسیم شده است، به همین دلیل باید کارگزاران و حاکمان اسلامی مراقبت های ویژه ای در حفظ و نگهداری بیت المال انجام دهند.

حجت الاسلام نادری با اشاره سیره و دقت نظر ائمه اطهار(ع) در حفظ و نگهداری بیت المال، گفت: امیرالمؤمین(ع) در زمان حکومت خویش در مصرف بیت المال اموال عمومی بسیار دقت داشت و با خاطیان و دست اندازان به اموال عمومی بدون ملاحظه برخورد می کرد.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) بیان کرد: حاکمان و مدیران نظام اسلامی در انتخاب افرادی که متصدی اموال عمومی و بیت المال هستند، بسیار دقت کنند و افراد امین و درستکار را بر مدیریت نهادهای عمومی قرار دهند تا احتمال سوء استفاده و ویژه خواری از بیت المال در نظام اسلامی به حداقل برسد و اگر خطایی و اشتباهی در استفاده و بهره برداری از اموال عمومی صورت گرفت، با افراد خاطی بدون هیچ ملاحظه ای برخورد قاطعانه صورت گیرد.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) ابراز داشت: اکنون با عهده دار شدن برخی از افراد امین در کشور، شاهد بشارت ها و خبرهای خوبی برای بازگشت اموال عمومی و برخورد با خاطیان و مفسدان هستیم.

وی بر ضرورت مبارزه با رانت خواری و بازگشت اموال به بیت المال تأکید و اظهار کرد: فردی که در نهاد و اداره ­ای فساد و دست اندازی به بیت المال را مشاهده کرده باید با صدای رسا و علنی فریاد بزند و شفافیت در مبارزه با فساد وجود داشته باشد، زیرا اگر اطرافیان رییس جمهور و وابستگان وزیران و مسؤولان در معرض افکار عمومی قرار گیرند و برای عملکرد ناصحیح خود به مردم پاسخگو باشند، در مدیریت و حفظ اموال عمومی بیشتر دقت نظر خواهند داشت.

وی با بیان اینکه باید مبارزه با فساد و سوت زنی به صورت شفاف و علنی در جامعه صورت گیرد، گفت: باید اسامی افرادی که تصرف در بیت المال و اموال عمومی مردم دارند، شفاف و مستند اعلام و در دادگاه بازخواست شوند.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) اظهار داشت: آیت الله رئیسی از زمانی که ریاست قوه قضائیه عهده دار شده، مبارزه با فساد را قاطعانه پیگیری و پرونده ها را با مدارک روشن و مستند دنبال کرده است، رویه و روش آیت الله رئیسی مورد حمایت مردم و بر اساس موازین قانونی و استناد به مدارک مستحکم است.

حجت الاسلام نادری با اشاره به رهنمودهای تأکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد مطالبه گری و شفافیت گفت: باید تمام مسؤولان رویه و روش رئیس قوه قضاییه را دنبال کنند و با شایسته گزینی در مناصب کلیدی نظام مبارزه با فساد و حفظ و نگهداری اموال عمومی بهتر صورت گیرد./998/ت302/ق

[ad_2]

Source link