آگوست 8, 2022

رهام چت

چت آنلاین

درمان و علت ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه در مردان – دکتر دهقان منشادی

توجه داشته باشید بروز ژنیکوماستی در کودکانی که به سن بلوغ نرسیده اند، همیشه به بررسی پزشک نیاز دارد.ژنیکوماستی در دوران بلوغ معمولا به درمان نیازی ندارد و خود به خود برطرف می شود. به احتمال زیاد چند هفته پس ازعمل احساس ناراحتی خواهید کرد، بنابراین پزشک داروهای ضد درد برایتان تجویز می کند تا در چند هفته اول درد شما را تسکین دهد. سالبهسال نیز دستگاهها و روشهایی که برای چربیزدایی استفاده میشود، تخصصی میشود، اما به هر حال، اساس کار لیپوماتیک، بر اساس VIBRATION یا ارتعاشات است که این عمل میتواند باعث عوارضی همچون تکانهای دست بهمدت زیاد و خستگی پزشک شود. دکتر مهدی آریانا به مدد تیم حرفه ای در طی سال بیش از ۷۰۰ عمل جراحی ژنیکوماستی انجام میدهند که در دنیا بینظیر است. زیرا باید با تمرینات هوازی چربی اضافه بدن از بین برود و از طرف دیگر با برنامه بدنسازی به فکر فرم دادن به عضلات سینه ای باشد.

مهمترین مزیت تمرینات هوازی این است که باعث چربی سوزی میشود. در روند برنامه ورزشی توجه به تمرینات هوازی و بدنسازی بسیار مهم است. بعد از طی این مدت و تمام شدن دوره نقاهت هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت و تمامی فعالیت های ورزشی حتی در حد ورزش های قهرمانی قابل انجام خواهد بود. می توان ژنیکوماستی را با روش های سنتی درمان کرد؟ درد یا حساس بودن به فشارحساسیت نیپل(نوک پستان) در تماس با پیراهن که در صورت شدت، باید درمان شروع شود . ویژگی های فیزیکی و زیبایی شناختی در کنار واکنش های حساس به عنوان دو علامت اصلی منجر به ناامنی شدید و خجالت در مردان می شود. در این صورت منجر به بزرگی پستانها به گونه ای می شود که به آن ژینکوماستی کاذب می گویند .پزشکان معمولا با معاینه فیزیکی می توانند بگویند که آیا ژینکوماستی واقعی یا کاذب است .ژینکو ماستی واقعی (بزرگی بافت پستان ) در مردان نادرست ومی تواند در شرایط نرمال وپسران سالم در طی بلوغ ویا در مردان مسن دیده شود .شکل بزرگ شدن پستان در چه سنی شایع است؟ در خانم ها با فعال شدن هورمون های جنسی زنانه این بافت رشد می کند ولی در مردان که هورمون تستوسترون دارد، رشد نکرده باقی می ماند.ژنیکوماستی به علت مصرف داروهای هورمونی که برای افزایش حجم استفاده می شود در بین بدنسازها بسیار شایع است.

داروهایی که برای درمان سرطان سینه یا سایر بیماری ها استفاده می شود ممکن است در درمان ژنیکوماستی در مردان تأثیرگذار باشد. داروها تأثیر چندانی ندارند و به دلیل آثار جانبی نامطلوب به جز در موارد بسیار معدود، از گزینه های درمانی حذف می شوند.متأسفانه بعضی از بدنسازانی که دچار این بیماری هستند، برای درمان خودسرانه دارو استفاده می کنند که بسیار خطرناک است. متأسفانه بعضی از بدنسازانی که دچار این بیماری هستند، برای درمان خودسرانه دارو استفاده می کنند که بسیار خطرناک است. در مواردی ممکن است از جراحی برای برداشتن بافت اضافه سینه استفاده شود.درمان ژنیکوماستی۲ نوع درمان برای این بیماری در نظر گرفته شده است، درمان داروی و جراحی. من سن ام ۱۶ سال است سینه ام خیلی بزرگ است آیا باید چکار کنم تا سینه ام کوچک بشود آیاباید دارو اسفاده کن ام باید چه داروی استفاده کنم ؟ نظر بدنسازان حرفهای استروئید آریمیدکس یا آناستروزول بیشتر به عنوان یک داروی کمکی مطرح است تا استروئید برای بدنسازی. روی مادهی معدنی ضروری و مهمی برای مردان دچار بزرگی سینه است. این بیماری در میان بدنسازان بسیار شایع است که در آن غدد شیری موجود در سینه تحت تأثیر هورمون قرار می گیرند و شروع به رشد می کنند.به طور طبیعی بافت سینه مردان در ابتدای خلقت ساختمانی مشابه با خانم ها دارد.

یعنی اگر بدن کسی به این بیماری مستعد باشد با مصرف داروهای هورمونی بیشتر در معرض این بیماری می باشد.استروئیدهای آنابولیک،ناندرلون و تستوسترون از جمله هورمون های رایج در بزرگ شدن غیر طبیعی سینه هستند. استفاده از استروئید آنابولیک (رایج در میان بدنسازان) اغلب با ژنیکوماستی همراه است. همچنین میتوانید برای عضلهسازی از شنا رفتن و حرکات کششی نیز استفاده کنید. برخی اوقات با قطع مصرف دارویی که به ژنیکوماستی منجر شده است مانند مواد دوپینگ ، مشکل برطرف میشود.در موارد نادری، درمانهای دارویی برای ژنیکوماستی استفاده میشوند، مخصوصا اگر درد و حساسیت وجود داشته باشد. سایر داروهایی که به منجر به ژنیکوماستی میشوند عبارتند از ضد آندروژن مورد استفاده در درمان سرطان پروستات مانند فیناستراید، داروهای ضد اضطراب مانند دیازپام (والیوم)، مسدود کننده های کانال کلسیم، داروهای زخم مانند سایمتیدین (تاگامت)، آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای و برخی از داروهای AIDS مانند efavirenz. ژنیکوماستی به علت مصرف داروهای هورمونی که برای افزایش حجم استفاده می شود در بین بدنسازها بسیار شایع است.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از ژنیکوماستی ارومیه ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.