دسامبر 4, 2022

رهام چت

چت آنلاین

خلق ۱۰۰ تابلوی هنری همزمان با روز قدس در حرم امام رضا

خلق ۱۰۰ تابلوی هنری همزمان با روز قدس در حرم امام رضا

[ad_1]

 به گزارش خبرگزاری رسا، روز جهانی قدس با خلق بیش از ۱۰۰ اثر با مضامین مرتبط با مبارزات و مجاهدت های مردم مظلوم فلسطین توسط هنرمندان رشته های تجسمی گرامی داشته شد. 
 محمدعلی رجبی، مسعود نجابتی، علی وزیریان، خشایار قاضی زاده، سید حمید شریفی آل هاشم، عبدالحمید قدیریان، حسن روح الامین، سید عبدالله حاجی سیدحسن، عباس برزگر گنجی، مازیار بیژنی، مهدی فرخی، منصوره امیری، عباس گودرزی، حسین عصمتی، رضا بدرالسماء، محمود آزاد نیا، زینب رجبی، مهدی حاجی محمدی، محمدصابر شیخ رضایی، ثارالله فرخ، زهرا اسدیان، علی محمد شیخی، حسین یوزباشی، حشمت الله نوروزی گودرزی، محمد روح الامینی، محمد حبیبی، محمدعلی نادری، محمد اسدی جوزانی، غلامرضا قلی پور، نوید سیمبر، ناصر تقی زاده، عبدالمجید شاهواروقی فراهانی، سید مهدی حسینی الهاشمی، محسن اسدی، سعید خاتمی، محمدحسین واحد، حمید قربانپور، کاظم خراسانی، حسین رزاقی، رضا مهدوی، محسن عبادی، روح الله ابوالفضلی، علیرضا خالقی، امیر خالفی، محمدرضا میری، محمود بازدار و… هنرمندانی هستند که از شب گذشته(پنجشنبه یکم خرداد) با حضور در صحن مطهر امام رضا(ع) روند خلق آثار هنری به منظور پاسداشت روز جهانی قدس را آغاز کرده اند. 
در آیین «بر آستان قدس» که امروز(جمعه 2 خرداد) نیز در حرم مطهر رضوی ادامه دارد، محمد مهدی دادمان قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، محمد حمزه زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری و جمعی از مدیران این مجموعه حضور دارند. 
همچنین بخش هایی از این آیین در «پرونده ویژه» برنامه پوشش روز جهانی قدس در شبکه سه سیما نیز با اجرای سید حسین حسینی و شهرام شکیبا پوشش داده شد. 
محمدعلی رجبی استاد نگارگری و هنرمند پیشکسوت در این برنامه عنوان کرد: هنر در باطن و ذات هنرمند است. هنرمند موحد به عنوان فردی که با خدای خود عهدی دارد، هنر خود را نیز به عنوان جلوه ای از حقیقت عرضه می کند. در دوره جدید بحث هنر برای هنر ملغی شده است و جهان از هنر برای آگاهی بخشی استفاده می کند. 
وی افزود: ما مفتخریم بعد از پیروی انقلاب اسلامی هنر را مثل سایر شئون در جهت کشف حقایق به کار می بندیم. نمونه آن اتفاق «بر آستان قدس» و راهپیمایی قدس به دلیل ماجرای کرونا در فضای مجازی است. این جلوه ای از هنر حقیقی است که هنرمندان تعهد قلبی و روحی خود را در حالیکه به دلیل شرایط امکان حضور در راهپیمایی ندارند، در هنر خود اینجا بروز داده و با مردم مظلوم فلسطین همراهی می کنند. 
این هنرمند همچنین خاطر نشان کرد: اگر اجازه داده شود این اقدامات در رسانه های خارجی و کشورهای دیگر بازتاب داده شود، بسیار مورد استقبال مردم دنیا قرار می گیرد. متاسفانه مبارزات شدیدی علیه صداهای آزادی خواه در غرب صورت می گیرد اما اتفاقاتی نظیر «بر آستان قدس» و تجمع هنرمندان منفرد در کنار هم و تعالی هنرشان در یک رویداد هنری شایسته تحسین است. 
آیین «بر آستان قدس» امروز جمعه ۲ خرداد ماه همزمان با روز قدس در صحن قدس حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد.

[ad_2]

Source link