اکتبر 27, 2021

رهام چت

چت آنلاین

حضرت علی‌اکبر نماد اخلاق نبوی و بهترین الگوی جوانان امروز

حضرت علی‌اکبر نماد اخلاق نبوی و بهترین الگوی جوانان امروز

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی‌خراسانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت علی‌اکبر(ع) اظهار داشت: می توانیم این چنین بگوییم که مطابق آن روایت معروف از امام حسین(ع)، حضرت علی‌اکبر(ع) نماد اخلاق نبوی بود.

وی افزود: اخلاق رسول خدا(ص)، قرآن بوده است و اخلاق قرآن ایستادگی در راه خدا، دفاع از دین و خدمت به بندگان خدا و ستیز با زورگویان و ستمگران و اخلاق قرآن محبت کردن، احسان کردن و به مردم رسیدگی کردن و فتوت و از خودگذشتگی و فداکاری است و صاحب کتاب «شفاء الصدور» با استفاده از این سخن حضرت سیدالشهدا(ع) برای حضرت علی‌اکبر(ع) 10 امتیاز ذکر می کننند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم اضافه کرد: ایشان هم از حیث خلق و خوی و محبت، رأفت، مردم داری، خدمت گذاری به اسلام، جان نثاری در راه دین و هم از نظر منطق یعنی در کیفیت گفتار از نظر لهجه و فصاحت و بلاغت شبیه ترین مردم به رسول خدا(ص) است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌خراسانی با بیان این که شایسته است جوانان ما به وجود مقدس حضرت علی‌اکبر(ع) تأسی کنند و ایشان را در همه شؤون زندگانی خودشان الگو قرار بدهند، یادآور شد: جوانان ما باید خدا جو باشند، خدا خواه باشند، عدالت طلب باشند، ظلم ستیز باشند، خادم به حال مردم و بندگان خدا باشند، مطیع فرمان خدا، رسول خدا(ص) و فرمان حجت خدا و ولی فقیه باشند.

وی تصریح کرد: در یک کلمه جناب حضرت علی‌اکبر(ع) مطیع صد در صد فرمان پدر بودند و امیدواریم خداوند متعال انشاءالله به برکت میلاد با برکت ایشان جوانان ما را از همه بلاها به ویژه از این بلای عالم جهانگیر و فراگیر حفظ فرمایند و به میمنت میلاد ایشان این بلیه جهانی را از دنیا، مخصوصا از کشور و ملت ما برطرف کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری وجود ائمه اطهار(ع) و شخصیت های برجسته ای از جمله حضرت علی‌اکبر(ع) را مایه برکت و عنایت خداوند به شیعیان و مسلمانان دانست و تصریح کرد: دعا می کنیم به برکت میلاد ایشان تا میلاد مبارک حضرت ولی عصر(عج) در نیمه شعبان خبرهای خوشی را ان شاءالله همه مردم ما و کشورهای اسلامی و همه مردم دنیا بشنوند که خدای متعال ریشه این ویروس منحوس را خشکانده است.

وی بخشی از بلاها را به دلیل بی توجهی انسان به خدا دانست و تأکید کرد: ان شاءالله بشر متوجه عظمت خدا و عجز و ناتوانی خود شده و سر در فرمان خدا درآورد و از قانون شکنی و ترویج بی حیایی و جنگ و ستیز با خدا و قانون و با مردم مظلوم و بی دفاع دست بردارند تا انشاءالله عیدی جهانی در روز میلاد امام عصر(عج) دریافت خبر برچیده شدن این ویروس باشد./1330/ج

[ad_2]

Source link