آگوست 8, 2022

رهام چت

چت آنلاین

با اتاق گیمینگ و یا گیم روم آشنا شوید

اتاق یکی از قسمت های هر ساختمان و یا هر منزل به حساب می آید. اتاق ها را بر اساس کاربرد می توان از یک دیگر تفکیک کرد که می توان به اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق کار، اتاق گیمینگ و …. اشاره کرد. هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. برای طراحی اتاق گیمینگ زیبا باید به نکات و عوامل مختلف و متعددی توجه کنید. در اینجا قصد داریم به بیان نکات مهم در طراحی اتاق گیمینگ زیبا، ویژگی های آن و …. بپردازیم.

با اتاق گیمینگ و یا گیم روم آشنا شوید

اتاق گیمینگ و یا گیم روم اتاقی می باشد هیجان انگیز و جذاب که در آن از کنسول های بازی چون پلی استیشن، ایکس باکس، پی اس فور و … استفاده شده است. انجام بازی های رایانه ای و بازی های دیجیتال یکی از جذاب ترین بازی ها به حساب می آید. اتاق های گیمینگ به اتاق هایی گفته می شوند که جهت انجام بازی های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر اتاق های گیمینگ، اتاق های تخصصی به حساب می آیند که نورپردازی ویژه و منحصر به فردی دارند و همچنین از تجهیزات و لوازم زیادی در آن ها استفاده شده است.

طراحی اتاق گیمینگ زیبا و نکات مهم در طراحی آن ها

برای طراحی اتاق گیمینگ زیبا باید نکات مختلف و متعددی را مد نظر قرار دهید تا بهترین و زیبا ترین اتاق گیم روم را داشته باشید. از نکات مهم در طراحی اتاق گیمینگ زیبا می توان به نحوه نورپردازی آن، تجهیزات و وسایل استفاده شده، رعایت استاندارد های جهانی، سیستم گیمینگ، استفاده از گل و گیاه و ….. اشاره کرد. برای آشنایی با فواید نگهداری گل وگیاه در اتاق های گیمینگ کافیست تا به سایت gamefa.com مراجعه کنید.

اتاق گیم

به عبارت دیگر :

1) نورپردازی و تجهیزات آن: در طراحی اتاق گیمینگ زیبا یکی از نکات بسیار مهم و همچنین تاثیر گذار، نحوه نورپردازی و تجهیزات استفاده شده می باشد. در حقیقت هر چقدر نورپردازی اتاق بهتر و جذاب تر باشد، خروجی کار و یا اتاق گیمینگ نیز زیبا تر و بهتر خواهد بود. برای نورپردازی اتاق های گیم روم می توانید از ریسه های رنگی متنوع، لامپ های ال ای دی رنگی، کلید  قطع و وصل استفاده کنید. ریسه ها و لامپ ها را می توانید به صورت خلاقانه و بر اساس سلیقه خود مورد استفاده قرار دهید.

2) سیستم گیمینگ: مهم ترین عامل برای راه اندازی اتاق های گیم روم و یا اتاق های گیمینگ، سیستم گیمینگ می باشد. عدم وجود سیستم های گیمینگ عملا اتاق گیمینگ راه اندازی نخواهد شد. سیستم گیمینگ نیز خود از قطعات و وسایل مختلفی تشکیل می شود که می توان به کیس ها، موس ها، صفحه کلید و یا کیبورد ها، مانیتور و یا صفحه نمایش و …. اشاره کرد. هر چقدر وسایل و تجهیزات نامبرده کیفیت بالایی داشته باشند، سیستم گیمینگ بهتری خواهید داشت.

3) نوع رنگ های انتخابی: در طراحی اتاق گیمینگ زیبا باید به رنگ های استفاده شده در نورپردازی اتاق توجه شود. برای نورپردازی اتاق های گیم روم از رنگی های بنفش، صورتی، آبی و سبز های تیره غافل نشوید. سعی کنید از رنگ سبز روشن زیاد استفاده نکنید، استفاده زیاد از این نوع رنگ باعث انعکاس بیشتر رنگ می شود و بعد از مدتی باعث خسته شدن چشم ها می شود. اتاق های گیمینگ با دیوار های سفید باعث خستگی چشم ها می شوند. در نتیجه از انتخاب دیوار های سفید در طراحی اتاق گیمینگ زیبا به شدت خودداری کنید.

4) محل قرار گیری صفحه نمایش: یکی دیگر از نکاتی که در طراحی اتاق گیمینگ زیبا و همچنین حرفه ای باید مد نظر قرار دهید، محل قرار گیری صفحه نمایش و یا مانیتور می باشد. صفحه نمایش ها را باید در محلی قرار دهید که علاوه بر رعایت فاصله استاندارد چشم تا صفحه نمایش، باعث صدمه به گردن و بروز مشکلات گردن نشود. به عنوان مثال اگر محل قرار گیری صفحه نمایش ها استاندارد نباشد ممکن است بعد از گذشت مدتی دچار درد در ناحیه گردن شوید و به مرور به مشکلاتی در ناحیه  گردن دچار شوید.

5) رعایت ایمنی: اتاق های گیمینگ محلی می باشد که کنسول های بازی، رایانه، تجهیزات رایانه، ریسه های رنگی و ….. از طریق برق به فعالیت خود ادامه می دهند، در نتیجه در چنین اتاقی باید ایمنی به خوبی رعایت شود تا مشکلات و خطرات برق گرفتگی کاهش پیدا کند.

6) عایق صدا: اتاق گیمینگ یکی از هیجان انگیز ترین اتاق ها و همچنین پر سر و صدا ترین مکان موجود در یک ساختمان و یا منزل به حساب می آید، در نتیجه طراحی این اتاق باید به گونه ای صورت گیر که عایق صدا باشد و از بروز صدا به بیرون جلوگیری کند. برای این کار می توانید از عایق های صدا در دیوار ها، درب های عایق صدا، پنجره های عایق و …. استفاده کنید تا باعث آزار و اذیت دیگران نشود.

اتاق گیم

تجهیزات مورد نیاز برای طراحی اتاق گیمینگ زیبا و حرفه ای

برای این که به راه اندازی و طراحی اتاق گیمینگ زیبا اقدام کنید به وسایل مختلفی احتیاج است که برخی از موارد آن را بیان کردیم. در اینجا به صورت مجزا به بیان آن ها پرداخته ایم. در حقیقت برای راه اندازی چنین اتاقی به سیستم گیمینگ و یا وسایل بازی های دیجیتال مانند پی اس فور، ایکس باکس، پلی استیشن و …. احتیاج است. عمده هزینه راه اندازی چنین اتاق هایی مربوط به سیستم گیمینگ می باشد. رایانه از وسایل و تجهیزات زیادی چون کیس، موس، صفحه کلید، مانیتور، باند و …. تشکیل شده است. توجه کنید که تجهیزات رایانه های گیمینگ ویژگی های منحصر به فردی دارند. هر چقدر تکنولوژی به کار رفته در تجهیزات رایانه مصرفی به عنوان کنسول بازی بالا تر و بیشتر باشد، هیجان انجام بازی نیز بیشتر خواهد بود. وسایل و تجهیزات نورپردازی از دیگر وسایل مورد نیاز برای راه اندازی چنین مکانی به حساب می آید. خرید تجهیزات نور پردازی به سلیقه افراد و سبک طراحی اتاق بستگی دارد. هر چقدر اتاق گیمینگ حرفه ای تر باشد، به تجهیزات بیشتری جهت نورپردازی احتیاج است. البته ناگفته نماند که طراحی اتاق گیمینگ زیبا لزوما هزینه بالایی را به دنبال نخواهد داشت.