اکتبر 2, 2022

رهام چت

چت آنلاین

اهمیت توجه به روغن کنسرو ماهی تن

برای نگهداری طولانی مدت یک ماده غذایی ، روش های سنتی و صنعتی متعددی وجود دارد. به عنوان مثال در شکل های سنتی ماده خوراکی موردنظر را خشک می کنند. در آب نمک نگهداری می کنند یا اینکه به آن حرارت بالایی می دهند. در روش صنعتی ماده غذایی را فرآوری (افزودن مواد نگهدارنده به آن) می نمایند. نظیر آبمیوه های کارخانه ای و …

 

ماهی تن کنسرو شده در کارخانه را می توان برای مدت زمان طولانی نگهداری نمود (به مدت دو سال) و دسترسی آسان در اکثر سوپر مارکت های سراسر کشور و قیمت پایین تر به نسبت ماهی تازه موجب گردیده تا بیشتر خانواده ها آن را در سبد غذایی خود قرار دهند.

 

براساس نظر پزشکان و متخصصان ، در صورتی که دسترسی به ماهی تازه ندارید ، استفاده متعادل از کنسرو تن ماهی قطعاً بهتر از عدم مصرف ماهی می باشد. آبزیان دریایی دارای مواد مغذی ارزشمندی می باشند که هرگز عدم استفاده از آن ها حتی به صورت کنسرو شده توصیه نمی گردد. (تن ماهی یکی از پرخاصیت ترین موادغذایی نیمه آماده می باشد).

اهمیت توجه به روغن کنسرو ماهی تن

برای تهیه کنسرو ماهی تن ، معمولاً از روغن های گیاهی مانند روغن سویا ، روغن آفتابگردان و یا روغن زیتون استفاده می شود. البته در شرایط معمول روغن ماهی می تواند جوابگوی روغن موردنیاز داخل قوطی باشد.

به هر حال تولید کننده مکلف است که بر روی محصول قید نماید که از چه نوع روغنی در داخل کنسرو استفاده نموده است.

استفاده از روغن های جامد یا نباتی ممنوع می باشد و نظارت های زیادی صورت می پذیرد تا این اتفاق نیفتد. به هرحال روغن های خوراکی ممکن است حاوی چربی های ترانس باشند و در صورت وجود بیماری های زمینه ای حتماً با پزشک خود مشورت نمایید که چه نوعی از روغن را که ماهی تن در آن غوطه ور است ، مصرف نمایید.