آگوست 18, 2022

رهام چت

چت آنلاین

آیا با ویزای کار مالک گرداننده می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

آیا با ویزای کار مالک گرداننده می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

گرفتن این ویزا می تواند بین ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز برای مهاجرت اکسپرس انتری Entry Express همراه داشته باشد. در حقیقت صرف گرفتن LMIA می تواند کافی باشد. امتیاز ۵۰ یا ۲۰۰ بستگی به پستی دارد که متقاضی احراز می کند و همچنین نوع واحد تجاری که خریداری یا تأسیس می شود. اطلاعات ویزای کانادا ( استارتاپ و کار ) 

 

وجود این امتیاز مهاجرت به کانادا را تضمین نمی کند چرا که متقاضی همچنان باید سطح تحصیلات بالا، سن مناسب، آشنایی مکفی با زبان انگلیسی یا فرانسه و همین طور سابقه کار خوبی در کشور خود داشته باشد. به عبارت دیگر گرچه این روش ممکن است برای بعضی متقاضیان دربهای مهاجرت را بگشاید، برای خیلی از افراد مؤثر نخواهد بود.

 

صرف نظر ازشانس گرفتن اقامت کانادا، موفقیت در این روش به متقاضی و خانواده وی اجازه حضور و کار در کانادا می دهد )و برای فرزندان زیر ۱۸ سال اجازه تحصیل).

 

بررسی پرونده های گروه ویزای کار مالک گرداننده کانادا چه قدر زمان لازم دارد؟

مثل هر روش ویزا و مهاجرت کانادا پیش بینی زمان بسیار سخت است. اما اگر همه چیز بر وفق مراد پیش برود می توان امیدوار بود که بیشتر پرونده های این گروه ظرف حدود شش ماه به نتیجه برسند. بدیهی است زمان حقیقی بررسی ممکن است به مراتب کمتر یا بیشتر از این زمان باشد.

 

 مالک گرداننده کیست؟  LMIA  چیست؟

مالک گرداننده در حقیقت صاحب یک واحد تجاری است که خود آن را مدیریت می کند. مثال یک مکانیک را در نظر بگیرید که مکانیکی خودش را دارد یا یک قناد که قنادی خودش را دارد، همچنین یک نفر را در نظر بگیرید که یک شرکت کامپیوتری دارد و خودش هم مدیریت آن را به عهده گرفته است.

 

به طور کلی وقتی سخن از مالک گرداننده Operator Owner می شود، درباره فردی صحبت می کنیم که یک شرکت یا واحد تجاری کوچک دارد (به طور معمول با کمتر از ۱۰ کارمند یا کارگر) و خود آن فرد مدیریت شرکت یا واحد تجاری خود را به عهده گرفته است. ( مشاهده اطلاعات کامل ویزای استارتاپ کانادا )

 

عبارت LMIA مخفف  LABOUR MARKET IMPACT ASSESSMENT یا ”ارزیابی تأثیر بازار کار“ است. LMIA  نامه ایست که اداره کار کانادا صادر می کند و طی آن اعلام می نماید استخدام یک فرد غیر کانادایی اثر منفی روی بازار کار کانادا ندارد. ( مشاهده اطلاعات کامل ویزای استارتاپ کانادا )

 

به طور معمول گرفتن LMIA کاری طاقت فرساست و یک شرکت کانادایی باید ابتدا برای مدت قابل توجهی در چند منبع قابل قبول آگهی استخدام بدهد و یک سری مدارک و فرم به اداره کار کانادا ارائه کند تا آنها متقاعد شوند که آن شرکت موفق نشده نیروی مورد نیاز خود را از بین مقیمان دائم یا شهروندان کانادا پیدا کند و چاره ای جز استخدام افراد خارجی ندارد.